FB Twitter Instagram Vimeo Medium

SOSYAL MEDYANIN İLK
İNTERAKTİF POLİSİYESİ

www.facebook.com/perapalacehotel

SOSYAL MEDYANIN İLK İNTERAKTİF POLİSİYESİ

Türkiye’nin, sosyal medyadaki ilk interaktif polisiye hikayesi olma özelliği taşıyan “Bir Pera Palace Polisiyesi”, Pera Palace Hotel Jumeirah için Facebook üzerinde hayata geçirildi.

ZAMANDA YOLCULUK

Agatha Christie’nin yıllar önce Pera Palace’da konaklaması ve ünlü yazarın İstanbul seyahati sonrasında yazdığı bilinen “Orient Ekspresi’nde Cinayet“ romanının 80. yıldönümü, Bir Pera Palace Polisiyesi’ne ilham verdi.

KULLANICILARIN YÖN VERDİĞİ BİR HİKAYE

Katılımcılar Pera Palace Hotel Jumeirah’nın Facebook sayfası üzerinden uygulamayı kabul ederek hikayeyi okuyor ve her bölümün sonunda sunulan iki farklı sondan birini seçiyor. En fazla seçilen son, yeni bölümün gidişatına yön veriyor. Hikayeye sonradan dahil olanlar, uygulama ekranındaki ilgili buton aracılığıyla tüm hikayeyi okuyabiliyor.

DEDEKTİF PIERRE VE KOMİSER KEMAL İLE SIR PERDESİ ARALANIYOR

“Anna’yı Kim Öldürdü?” adlı ilk hikayede Dedektif Pierre ve Komiser Kemal, otelin lobisinde ölü olarak bulunan Anna’nın gizemini araştırıyor. Her bölümde hikayeye yeni karakterler dahil oluyor.

BÖLÜMLER KİTAPLAŞTIRILIYOR

Hikayeye katılan her 25. kullanıcıya, Agatha Christie’nin Pera Palace’ta kaldığı 411 no’lu odanın anahtarını temsilen, anahtarlıklar hediye ediliyor. Farklı hikayeler ile devam eden proje sonunda tüm hikayelerin bir kitapta derlenmesi planlanıyor.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

pinar-kartal-timer

Gri Creative birlikte hayata geçirdiğimiz, ayrıca büyük bir heves ve heyecanla halen yürüttüğümüz “Bir Pera Palace Polisiyesi” bizlere sosyal medyada interaktif projelerin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bu projeyi bizim için yarattığı ve büyük bir hassasiyetle yürüttüğü için Gri Creative'e çok teşekkür ediyoruz.

Pınar Kartal Timer

Pera Palace Hotel Jumeirah Genel Müdürü